Tworzenie stron

SlideShow

InfoSerwis

Integracja sklepu internetowego z Enova 365

Zakupy w sklepach internetowych nie są już dzisiaj niczym nadzwyczajnym i coraz więcej osób chętnie korzysta z tej formy zakupów. Dwie największe zalety kupowania w sieci to duża wygoda oraz oszczędność czasu. Sprzedawcy również to dostrzegają, sami są przecież również klientami, dlatego też liczba tych, którzy decydują się wejść do sieci rośnie każdego dnia. Prowadzenie działalności internetowej zwiększa grono klientów i konkurencyjność. Dla sprzedawców, którzy nie chcą rezygnować z prowadzenia działalności stacjonarnej ale jednocześnie chcieliby otworzyć sklep internetowy, optymalnym rozwiązaniem będzie synchronizator (zwany też integratorem).

Synchronizator jest aplikacją działającą na komputerach z systemem Windows. Aplikacja pozwala zintegrować sklep internetowy z Enovą dzięki dwukierunkowej wymianie danych pomiędzy nimi.

fig_1-schemat-Enova

Synchronizator przenosi z systemu sprzedaży do sklepu internetowego informacje o towarach, ich stany, ceny oraz cechy. W drugą stronę natomiast eksportowane są informacje związane z zamówieniami (pozycje zamówienia, dane kontrahenta, adresy). Tego typu wymiana pozwala zachować spójność danych pomiędzy sklepem internetowym a systemem sprzedaży, co w znacznym stopniu ułatwia jednoczesne prowadzenie sprzedaży internetowej i stacjonarnej. Korzystając z synchronizatora, sprzedawca nie musi tracić czasu i energii na dwukrotne wprowadzanie tych samych danych, co wiąże się też ze zminimalizowaniem ryzyka popełnienia błędów.

fig_2-tabela-towary

Aplikacja może pracować w dwóch trybach. W trybie ręcznym wymiana danych następuje na żądanie, to znaczy jest wywoływana poprzez kliknięcie przycisku Synchronizuj. Tryb ręczny będzie bardziej korzystny w sytuacji gdy np. ceny i stany nie zmieniają się zbyt często. W trybie automatycznym wymiana informacji o towarach, stanach, cenach i zamówieniach odbywa się cyklicznie co określony przez sprzedawcę czas. Ten tryb synchronizacji sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji gdy ceny i stany zmieniają się często a zamówień jest sporo. Synchronizacja w obu trybach przebiega dość szybko, zazwyczaj trwa kilka sekund ale w przypadku bardzo dużej ilości danych może potrwać nieco dłużej.

Każdy przedsiębiorca ma nieco inne potrzeby, dlatego też mając to na uwadze, synchronizator został zaprojektowany tak, by pozwolić na pewien stopień indywidualizacji. Sprzedawca sam decyduje o tym jakie informacje o towarach będą przenoszone do sklepu internetowego, np. może to być tylko nazwa i kod kreskowy.

fig_3-opcje-towary

Sprzedawca określa również o jakim statusie mają być pobrane zamówienia, które następnie zostaną wyeksportowane do systemu sprzedaży oraz jaki ma być im nadany status w sklepie po eksporcie. Aplikacja zapamiętuje wybrane przez użytkownika ustawienia, więc nie trzeba wybierać ich za każdym razem po uruchomieniu programu.

fig_4-opcje-amowienia

Synchronizator nie wymaga od użytkownika żadnej specjalistycznej wiedzy informatycznej. Program jest prosty i z pewnością każdy sobie z nim poradzi. Synchronizator będzie optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich przedsiębiorców, którzy chcieliby zintegrować sklep internetowy z systemem sprzedaży.

Zobacz więcej: Integracja sklepu internetowego z Enova 365