Tworzenie stron

SlideShow

InfoSerwis

Integracja sklepu internetowego z ERP Optima

W dzisiejszych czasach handel on-line nie jest niczym nadzwyczajnym, wręcz przeciwnie, zakupy internetowe mają mnóstwo zwolenników. Sprzedaż online pozwala na dotarcie do większej liczby klientów i zwiększa konkurencyjność biznesu. Dla klientów zakupy internetowe to duża wygoda, oszczędność czasu i możliwość dokonania zakupu w dowolnym miejscu i czasie. Dla przedsiębiorców, którzy chcieliby połączyć stacjonarny biznes i sprzedaż internetową, idealnym rozwiązaniem będzie synchronizator.

Synchronizator, zwany też niekiedy integratorem, jest aplikacją przeznaczoną na komputery z systemem Windows. Aplikacja pozwala na zintegrowanie sklepu internetowego z ERP Optimą poprzez zapewnienie wymiany danych pomiędzy nimi. Informacje o towarach, ich ceny oraz stany magazynowe są przenoszone z systemu sprzedaży do sklepu internetowego BestSeller. W drugą stronę, to znaczy se sklepu internetowego do systemu sprzedaży są przesyłane informacje o zamówieniach / rezerwacjach odbiorcy (pozycje zamówienia, dane kontrahenta, adresy dostawy).

Synchronizator w znaczący sposób ułatwia prowadzenie równocześnie sprzedaży stacjonarnej i internetowej. Dzięki aplikacji administrator sklepu wprowadza dane tylko w systemie sprzedaży, wprowadzone towary wraz ze stanami i cenami są przenoszone do sklepu internetowego. Pozwala to zachować jednolitość danych pomiędzy sklepem on-line a tym, stacjonarnym. Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorca oszczędza również mnóstwo czasu i ogranicza ryzyko popełnienia błędu.

optima_towary

Dwukierunkowa wymiana danych pomiędzy sklepem a ERP Optima

Synchronizator może pracować w dwóch trybach. Tryb ręczny to synchronizacja wywoływana na żądanie, w danym momencie. Rozwiązanie to sprawdzi się gdy ceny i stany nie zmieniają się często. Synchronizacja automatyczna działa w tle. W trakcie jej trwania wybrany zakres danych jest przenoszony na bieżąco, w zdefiniowanych przez użytkownika odstępach czasu. Tryb automatyczny sprawdzi się najlepiej w sytuacjach gdy zamówień jest dużo. Synchronizacja automatyczna pozwoli wówczas przyspieszyć proces realizacji zamówień. Proces synchronizacji przebiega dość szybko – w zależności od ilości danych trwa od kilku do kilkunastu sekund.

Aplikacja pozwala użytkownikowi określić zakres informacji jakie mają być przeniesione do sklepu np. można przenieść tylko kod EAN i nazwę, użytkownik definiuje też które ceny mają zostać przeniesione. Można też ograniczyć zakres przenoszonych towarów do wybranej grupy.

optima_ustawienia_towary
optima_wybor_grupy

 

Konfigurując transfer zamówień, użytkownik określa o jakim statusie zamówienia mają być przeniesione do systemu sprzedaży oraz jaki status nadać im po stronie sklepu po zakończonym transferze.

W przypadku zamówień to sprzedawca decyduje o jakim statusie zamówienia mają być przeniesione do systemu sprzedaży oraz jaki ma być ich status w sklepie po synchronizacji. Wybrane ustawienia są zapamiętywane więc nie ma potrzeby ich ponownego definiowania.

optima_zamowienia

Aplikacja jest prosta w obsłudze, nie trzeba posiadać żadnej szczególnej wiedzy informatycznej. Synchronizator będzie idealnym wyborem dla przedsiębiorców chcących zintegrować system ERP Optima ze sklepem internetowym.