Tworzenie stron

SlideShow

InfoSerwis

Integracja sklepu internetowego z PC-Market

Zakupy w internecie stały się naszą codziennością, a ich popularność nieustanie rośnie. Możliwość zaoszczędzenia czasu i wygoda przyciągają codziennie nowych klientów. Możliwość dotarcia do szerokiego grona klientów oraz zwiększenie konkurencyjności skłaniają przedsiębiorców do prowadzenia również lub nawet wyłącznie działalności internetowej. Dla przedsiębiorców, którzy mają w planach wejście z biznesem do sieci i jednocześnie chcieliby połączyć sklep internetowy z PC-Marketem idealnym rozwiązaniem będzie synchronizator.

Synchronizator (nazywany też integratorem) jest aplikacją działającą na komputerach z systemem Windows. Dzięki synchronizatorowi wymiana danych pomiędzy PC-Marketem a sklepem jest możliwa.

fig_1-schemat_PC-Market
Integrator pobiera z systemu sprzedaży dane o towarach, wraz z ich cenami oraz stanami magazynowymi i następnie eksportuje je do sklepu internetowego. W drugą stronę są natomiast przesyłane dane z zamówień, czyli pozycje zamówienia, dane kontrahenta, adresy dostawy. Tego typu integracja pozwala na jednoczesne prowadzenie sprzedaży stacjonarnej i internetowej, zapewniając przy tym spójność danych w o obu systemach. Aplikacja pozwala w łatwy i szybki sposób przenosić pomiędzy systemem sprzedaży a sklepem dużą ilość danych, co minimalizuje ryzyko powstania rozbieżności i błędów oraz pozwala zaoszczędzić dużo czasu.
fig_2-tabela_towary

Synchronizator może pracować w dwóch trybach. W trybie ręcznym eksport/import danych odbywa się w momencie kliknięcia przycisku Synchronizuj. Tego typu synchronizacja jest użyteczna w sytuacji gdy stany i ceny towarów nie zmieniają się często. Tryb ręczny to synchronizacja wywoływana w tle w zdefiniowanych przez przedsiębiorcę odstępach czasu. Synchronizacja automatyczna jest bardzo pomocna w sytuacji gdy do sklepu wpada sporo zamówień od klientów. Synchronizacja na ogół zajmuje kilka sekund ale może się zdarzyć, że przy bardzo dużej ilości danych potrwa nieco dłużej.

W ustawieniach synchronizatora przedsiębiorca może określić jakie informacje mają być przenoszone do sklepu, przykładowo może być to tylko nazwa i kod EAN.

fig_3-opcje_towary

Do sklepu internetowego nie muszą być eksportowane wszystkie towary, ich zakres można ograniczyć poprzez wybór określonych asortymentów.

fig_4-asortymenty

W przypadku zamówień to użytkownik decyduje o jakim statusie zamówienia mają być zaimportowane, określa również jaki ma im być nadany status w sklepie po synchronizacji.

fig_5-opcje_zamowienia

Wybrane opcje są zapamiętywane przez aplikację, więc nie ma konieczności ponownego wybierania określonych ustawień po każdym uruchomieniu programu.

Synchronizator jest prostym w obsłudze programem, nie wymaga od użytkownika żadnej specjalistycznej wiedzy informatycznej. Integrator będzie optymalnym rozwiązaniem dla przedsiębiorców, którzy chcieliby zintegrować PC-Market ze sklepem internetowym.

Zobacz więcej: Integracja sklepu internetowego z PC-Market