Tworzenie stron

SlideShow

InfoSerwis

Integracja sklepu internetowego z Subiekt GT

W dzisiejszych czasach zakupy w internecie nie są żadną nowością i z każdym dniem zyskują nowych zwolenników. Brak czasu i wygoda to jedne z głównych korzyści przyciągających nowych klientów. Coraz większa liczba przedsiębiorców decyduje się wejść ze swoim biznesem również do sieci, by pozyskać szersze grono klientów i być bardziej konkurencyjnym. Dla osób, które chciałyby otworzyć sklep internetowy i połączyć go ze swoim systemem sprzedaży niezbędnym narzędziem będzie synchronizator.

Synchronizator sklepu internetowego z Subiektem GT

Synchronizator (nazywany też integratorem) jest aplikacją działającą na komputerach z systemem Windows. Synchronizator umożliwia integrację sklepu internetowego z Subiektem poprzez dwukierunkową wymianę danych pomiędzy nimi.

Fig_1-Schemat blokowy

Aplikacja pozwala przenieść z systemu sprzedaży do sklepu internetowego informacje o towarach, ich ceny oraz stany magazynowe. Ze sklepu internetowego do Subiekta są natomiast przenoszone informacje o zamówieniach (pozycje zamówienia, dane kontrahenta, adresy dostawy, uwagi klienta). Taka wymiana danych w znacznym stopniu ułatwia równoczesne prowadzenie sprzedaży stacjonarnej i internetowej, pozwalając zachować spójność danych w obu kanałach sprzedaży. Dzięki tej aplikacji użytkownik (administrator sklepu) nie musi wprowadzać dwa razy tych samych danych, co jest dużą oszczędnością czasu i minimalizuje ryzyko popełniania błędów.

Sklep internetowy a Subiekt GT


Synchronizator może działać w dwóch trybach. W trybie ręcznym synchronizacja jest wywoływana na żądanie. Sprawdza się ona w sytuacjach gdy np. ceny i stany nie zmieniają się zbyt często. W trybie automatycznym synchronizacja przebiega w tle. W synchronizacji automatycznej zmiany cen i stanów magazynowych są aktualizowane na bieżąco, w określonych przez użytkownika odstępach czasu. Automatyczna synchronizacja sprawdzi się zwłaszcza w sytuacji, gdy zamówień ze sklepu internetowego jest dużo. Sam proces synchronizacji, zazwyczaj trwa kilka sekund ale w przypadku bardzo dużej ilości informacji do przeniesienia może potrwać nieco dłużej.

Zobacz: Integracja sklepu internetowego z Subiektem GT

Opcje synchronizatora pozwalają użytkownikowi na samodzielne zdefiniowanie zakresu informacji jakie będą przenoszone do sklepu, np. może być to tylko kod EAN i nazwa. Do synchronizacji mogą zostać też wybrane tylko te towary, którym w Subiekcie administrator zaznaczył opcję ‘Pozycja do sklepu internetowego’. Również w przypadku zamówień, to użytkownik decyduje , które z nich przenieść.


Synchronizator Subiekt GT


Sklep zintegrowany z Subiekt GTWybrane ustawienia są przywoływane przy ponownym uruchomieniu aplikacji, nie trzeba więc za każdym razem określać, które dane mają być wybrane do synchronizacji.

Synchronizator posiada prosty i czytelny interfejs. Do jego obsługi nie jest wymagana specjalistyczna wiedza informatyczna. Aplikacja jest optymalnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą mieć sklep zintegrowany z Subiektem.