Tworzenie stron

SlideShow

InfoSerwis

Integracja sklepu internetowego z WAPRO-Mag

Zakupy internetowe cały czas zyskują na popularności, klientów przekonuje wygoda, szybkość oraz możliwość dokonania zakupu w każdym miejscu i o każdej porze. Wzrasta również liczba przedsiębiorców, którzy dostrzegają potencjał sprzedaży internetowej i decydują się otworzyć swoją działalność również w sieci. Możliwość dotarcia do większej liczby klientów i zwiększenie konkurencyjności są głównymi atutami. Dla tych, którzy chcieliby zintegrować sklep internetowy ze swoim systemem sprzedaży niezbędnym narzędziem będzie synchronizator.

Dwukierunkowa wymiana danych pomiędzy WF-Mag a sklepem

Synchronizator (nazywany też integratorem) jest aplikacją dedykowaną komputerom z systemem Windows. Synchronizator pozwala na zintegrowanie sklepu internetowego z WAPRO-Mag dzięki dwukierunkowej wymianie danych pomiędzy nimi. Aplikacja umożliwia transfer informacji o towarach, ich cen oraz stanów magazynowych z systemu sprzedaży do sklepu internetowego. Ze sklepu internetowego do WAPRO-Mag są przesyłane informacje o zamówieniach (pozycje zamówienia, dane kontrahenta, adresy dostawy, uwagi klienta). Synchronizacja danych jest bardzo korzystna dla równoczesnego prowadzenia sprzedaży stacjonarnej i internetowej. Użytkownik (administrator sklepu) nie musi wprowadzać dwa razy tych samych danych, co jest dużą zaletą, ponieważ dzięki temu zachowana jest spójność danych w obu kanałach sprzedaży, jednocześnie sprzedawca oszczędza czas i minimalizuje ryzyko popełniania błędów.


wapromag_towary_tabela

Dwa tryby wymiany danych

Wymiana danych może odbywać się w dwóch trybach. W trybie ręcznym administrator sklepu wywołuje synchronizację na żądanie. Będzie ona optymalnym rozwiązaniem gdy np. ceny i stany nie zmieniają się zbyt często. W trybie automatycznym wymiana danych odbywa się w tle. W synchronizacji automatycznej zmiany cen i stanów magazynowych są aktualizowane na bieżąco, w określonych przez użytkownika odstępach czasu. Automatyczna synchronizacja będzie niezastąpiona gdy zamówień ze sklepu jest dużo, pozwoli w znacznym stopniu przyspieszyć proces realizacji zamówień. Sama synchronizacja przebiega zazwyczaj kilka-kilkanaście sekund.

Synchronizator pozwala użytkownikowi samodzielnie zdefiniować zakres informacji jakie zostaną przeniesione do sklepu, np. może być to tylko kod EAN i nazwa. Istnieje też możliwość ograniczenia liczby przenoszonych towarów poprzez wybór lokalizacji lub kategorii asortymentowych.

wapromag_towary_opcje
wapromag_kryteria_wyboru_towarów

W przypadku zamówień to sprzedawca decyduje o jakim statusie zamówienia mają być przeniesione do systemu sprzedaży oraz jaki ma być ich status w sklepie po synchronizacji. Synchronizator zapamiętuje wybrane przez sprzedawcę ustawienia, nie ma więc konieczności ustawiania ich przy każdym uruchomieniu programu.

wapromag_zamowienia_opcje

Synchronizator jest prosty w obsłudze, użytkownik nie musi posiadać żadnej specjalistycznej wiedzy informatycznej. Aplikacja będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieć sklep internetowy zintegrowany z WAPRO Mag.